Da Vinci Si має блок віддаленого керування та роботизовані «руки», що безпосередньо проводять операцію під керуванням хірурга. Така система дозволяє виконувати втручання з великою точністю, мінімальними розтинами та якомога меншою витратою крові. За допомогою робота-хірурга проводять різноманітні видалення й навіть трансплантацію органів.
«Ми продовжуємо допомагати українським лікарям, що роблять неймовірні речі, а останні два роки — справжні дива. Система Da Vinci зарекомендувала себе як надсучасне рішення для розв'язання складних проблем. І ми раді, що маємо змогу збільшити кількість такого обладнання в українській медицині», — зазначає засновник та президент групи компаній Meest Ростислав Кісіль.
Система, що передається Лікарні Святого Миколая, адаптована до проведення операцій для дітей, включно з новонародженими малюками.
«Медицина у світі роботизується. Це дуже важливо, бо дозволяє мінімізувати похибки, людський фактор — і таким чином зменшувати ризики під час втручань. Нова система Da Vinci — перша в Україні, що буде встановлена саме в дитячій лікарні. І вже з наступного тижня вона буде працювати на постійній основі», — підкреслює Олег Самчук, генеральний директор Першого територіального медичного об'єднання, до якого входить Лікарня Святого Миколая.
Meest уже передавали подібну систему Лікарні Святого Пантелеймона — якою також користуються спеціалісти Лікарні Святого Миколая — ще у 2020 році. За цей час Da Vinci допоміг прооперувати, зокрема, 40 дітей. Робота додаткового робота-хірурга дозволить збільшити кількість втручань більш як вдвічі, до 100 на рік.